Lipcowe obozy sokole dla młodych i najmłodszych w centrum Polski

TGS w Lublinie organizuje kolejne obozy letnie: wojskowy i kolonijny. Jest jeszcze nieco wolnych miejsc dla druhen, druhów i sokoląt z innych Gniazd.

Sokoli z Lublina nadal cenią sobie górskie okolice, ale po latach spędzonych pod Tatrami, na ten rok wybrali świętokrzyską Puszczę Jodłową. Dzięki temu druhny i druhowie, nawet z najodleglejszych gniazd zachodniopomorskich, będą mogli wziąć udział w obozach nie ponosząc tak poważnych kosztów na dojazd. Od 17 do 31 lipca 2014 zwolennicy survivalu i członkowie Polowych Drużyn Sokolich będą mogli się wyżyć i wykazać w otoczeniu odwiecznej puszczy, a sokolęta ( chłopcy poniżej lat 13-tu) oraz dziewczęta spędzić miło czas w warunkach nie stawiających takich wymagań, przez co znacznie wygodniejszych i sprzyjających bardziej różnorodnym formom aktywności fizycznej.

Obóz będzie się składał z dwu podobozów: kolonii, zlokalizowanej w ośrodku wypoczynkowym Rejów położonym nad Zalewem Rejowskim pod Skarżyskiem Kamienną, oraz obozu survivalowego umiejscowionego w lasach Puszczy Świętokrzyskiej w pobliżu Wykusu – miejsca słynnego z działań zgrupowania partyzanckiego cichociemnego Jana Piwnika – „Ponurego”, w lasach tych walczyli również żołnierze majora Hubala i powstańcy styczniowi.

Część kolonijna przygotowana jest dla młodszych chłopców i dziewcząt, część survivalowa dla chłopców powyżej 13 roku życia.

Na program obozu złożą się:

  • wędrówki świętokrzyskim szlakami turystycznymi,
  • wycieczka krajoznawcza autokarowa – zwiedzanie najciekawszych miejsc pod względem historycznym, etnograficznym i przyrodniczym,
  • zajęcia sportowo-rekreacyjne w różnych dyscyplinach sportu,
  • udział w grze terenowej – podchody,
  • IX olimpiada Sokola,
  • spotkania z ciekawymi ludźmi,
  • wieczorne ogniska itp.
  • wspólny udział w niedzielnych Mszach Św.

Podobóz survivalowy będzie posadowiony na polu namiotowym. W programie oprócz wymienionych wyżej podchodów, biegu na orientację, etc.: budowanie obozowiska – nauka budowy schronienia; zdobywanie i przygotowywanie pożywienia; ćwiczenia w zwalczaniu słabości psychicznych i fizycznych, zajęcia z walki wręcz, taktyki i strzelania. W mniejszej skali w zajęciach survivalowych będą uczestniczyć również i młodsi chłopcy oraz dziewczęta.
Warto też dodać, iż ośrodek w Rejowie wyposażony jest w kompleksową infrastrukturę sportową, boiska do gier zespołowych oraz strzeżone kąpielisko. Zapraszamy do odwiedzenia strony ośrodka www.rejow.com.pl
Koszt obozu to zaledwie 700 zł za dwa tygodnie za część survivalową oraz 1100 zł za część kolonijną.

Zgłoszenia uczestników i dodatkowe informacje pod numerem tel. 785 881 488 lub e-mailem: tgsokol@tgsokol.lublin.pl

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie
ul. Plażowa 9, 20-620 Lublin
Bank PKO BP Nr konta 95 1020 3150 0000 3102 0037 2359

Informacja i zdjęcie pochodzą ze strony www.tgsokol.lublin.pl/news/sport/131-letni-oboz-sokoli-gory-swietokrzyskie-2014 i tam też można pobrać pdf karty zgłoszenia na obóz.