Szczecin

GNIAZDO W TRAKCIE ORGANIZACJI

Wraz z uroczystościami związanymi z 70 leciem powołania Narodowych Sił Zbrojnych postanowiliśmy powołać pierwsze na ziemiach zachodnich gniazdo TG „Sokół”. W tym celu odwiedził nas Damian Małecki – prezes TG „Sokół” W Lesznie.

Mini wykład związany z powołaniem odbył się tuż po wykladzie o Narodowych Siłach Zbrojnych, gdzie wykładowcą był profesor Jan Żaryn. Tutaj druh Damian wywiązał się ze swego zadania doskonale, pomimo iż byliśmy niezmiernie ograniczeni czasowo.

Podczas 15 minutowego wykładu przedstawił historę towarzystwa oraz niemały wpływ jaki miało na wydarzenia minionego stulecia. Wykazał również jak silne powiązane było z wyzwoleńczą walką o II Rzeczpospolitą i kolejne dzieje podczas II Wojny Światowej.

W chwili obecnej trwają prace nad powołaniem właściwego stowarzyszenia, lecz już teraz można dołączyć do towarzystwa. Treningi nie są czysto gimnastyczne. Gimnastyka jest elementem ogólnorozwojowym w treningu samoobrony. Zajęcia prowadzone są w ramach niekomercyjnego klubu „kuntao” w Szczecinie.

W ramach działalności TG „Sokół” planujemy regularne rajdy piesze, kajakowe oraz rowerowe, o których informować będziemy poprzez Narodowy Szczecin.

Kontakt do TG „Sokół” w Szczecinie:
Robert Bocheński
tel.: 606 830 753

więcej na narodowyszczecin.plZwiązek Towarzystw Gimnastycznych "Sokół" w Polsce

Adres: ul. W. Broniewskiego 11/46 01-780 Warszawa

Konto bankowe: PEKAO SA 87 1240 1024 1111 0010 2139 4888