• 7 sierpnia 2014

  Relacja z meczu sokołów z „Pogonią” LWÓW.

  0001

  W niedzielę 27 lipca, na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego w Brwinowie odbył się towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Brwinowie i Lwowskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Lwów. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gości 12:0, ale nie wynik był tu najważniejszy. Obie drużyny uczciły w ten sposób (…)

 • 14 czerwca 2014

  Strachocina – nowe gniazdo dzielnych, młodych sokołów, dołączyło do Związku

  Prezes_Hylenski

  Zarząd Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce przyjął do rycerskiego koła gniazd Związek tworzących Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” działające od 2009 roku w miejscowości Strachocina koło Sanoka. Wspołzałożyciel i Prezes TGS Strachocina, dh Marek Hyleński, został również dokooptowany do Zarządu Związku na miejsce ś.p. Druha Józefa Wójtowicza, wybitnego trenerea polskich olimpijczyków. (…)

 • 27 maja 2014

  Sokół po raz VII organizatorem najambitniejszej imprezy biegowej w Polsce.

  IMG_0003

  Już po raz siódmy Gniazdo Zakopane organizuje Bieg Górski im. Fr.Marduły. To bez wątpienia najciekawsza i najambitniejsza impreza biegowa w Polsce. Nie wystarczy tylko wykazać się wytrzymałością, kontrolą oddechu i tempa, lecz trzeba być gotowym na ciągłe zmiany tempa, zmienne podłoże, zmiany obciążeń na układ kostny, a nawet zmiany ciśnienia (…)

 • 5 kwietnia 2014

  Najbliższe plany „Sokoła”

  DPS

  W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Związku Towarzystw Gimnastycznych „SOKÓŁ” w Polsce. Omówiono m.in. przygotowania do letniego okresu szkoleniowego (obozy sportowe, obozy surwiwalowe, obozy Polowych Drużyn Sokolich, obóz górski,  Marsz Szlakem Pierwszej Kompanii Kadrowej) oraz formy udziału Związku w centralnych obchodach 100-lecia wybuchu I Wojny Światowej. Podjęto uchwały (…)

 • 13 lutego 2014

  III Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie o Puchar Żołnierzy Wyklętych

  zawody_strzeleckie_2014

  Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lublinie i Klub Strzelecki SNAJPER zapraszają profesjonalistów i amatorów do udziału w trzeciej edycji Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich o Puchar Żołnierzy Wyklętych planowanych na 22-23 lutego 2014 w Lublinie. Szczegóły na stronie http://tgsokol.lublin.pl/sport/122-iii-ogolnopolskie-zawody-strzeleckie Organizatorzy: Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie Klub Strzelecki SNAJPER Lublin Patronat honorowy: Zarząd (…)

 • 24 lipca 2012

  Błękitna Armia 14 lipca 1918

  Armia Hallera

  Sokoli mieli niebagatelny udział w obronie II RP przed najazdem bolszewickim. Szczególne znaczenie dla Polski miało powstanie Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. Błękitna Armia(nazwa od koloru mundurów) została utworzona na Zachodzie z polskich ochotników przybyłych w dużej liczbie ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Kanady, Brazylii oraz polskich jeńców wojennych przebywających w (…)

 • 1 lipca 2012

  W sobotę 30 czerwca w Perkowie (gm. Przemęt) odbyły się uroczystości związane z reaktywacją Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Perkowie

  Reaktywowanie Sokoła w Perkowie, wzbudziło zainteresowanie innych gniazd sokolich. W sobotnich uroczystościach wzięła udział delegacja TG Sokół z Leszna. Sokoły z Perkowa już otrzymały zaproszenie do Zbąszynia, gdzie dojdzie też do nawiązania kontaktów z miejscowym Towarzystwem Gimnastycznym Sokół. W spotkaniu wezmą udział też leszczyńscy druhowie. W sobotę 14 lipca planowany (…)Związek Towarzystw Gimnastycznych "Sokół" w Polsce

Adres: ul. W. Broniewskiego 11/46 01-780 Warszawa

Konto bankowe: PEKAO SA 87 1240 1024 1111 0010 2139 4888